Tasavvuf Musikisi

Tasavvuf Musikisi Ekibi

Tasavvuf Musikisi Ekibi

Vahdet-i Vücud yani vücudun birliği anlayışını benimseyen Tasavvuf Musikisi, Allah’a yakınlaşmak, insanın kulluğunun farkına varmasını sağlamak amacıyla bestelenir. Dini içerikli olup amacı eğlendirmek değildir. Ney ve bendir enstrümanlarıyla, ruhu temizleyen namelerde nefes ve ritmi bir arada sunar.

Dini Organizasyon
Dini Organizasyon

Tasavvuf Musikisi İstanbul Ekibi

Dinleyenlerin ruhuna dokunan, onları başka alemlere götüren, Allah’ı hatırlatan ve hatta terbiye eden bir musikidir. Ritme dayalı tasavvuf musikisi ilahilerle ayrılmaz bir bütündür. Ritminin onu olmayan tasavvuf musikisine dahil edilen ilahiler ise insanı daha fazla düşündürmeye yönlendirmektedir. Peki, gönülden söylenen, gönlü titreten tasavvuf musikisine hangi etkinliklerde yer veriliyor?

Tasavvuf Grubu Kiralama İstanbul
Tasavvuf Grubu Kiralama İstanbul

Tasavvuf Musiki Ekibi Kiralama

Nisa Organizasyon firması olarak tüm İslami organizasyon ve etkinliklerde tasavvuf musikisi eserlerini kendine has müzik aletleriyle makamına uygun icra eden sanatçılarla hizmet veriyoruz. Organizasyonunun ruhu ihya edecek bir gösteriye dönüşmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Tasavvuf Musikisi Ekibi
Tasavvuf Musikisi Ekibi

Tasavvuf Musikisi Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İslam’ın yaşanmasına dair sünnet-i seniyye ve ahlak-ı hasene konularını içine alan tasavvuf, hem Müslümanların içini titreten hem de Müslüman olmayan toplumların İslamiyet’i tanımasına vesile olan eserler olarak karşımıza çıkmıştır.

Tasavvuf musikisi ile ilgili en eski kaynak Nefehatü’l-Üns adında Ebu Haşim’in kitabıdır. 12. yüzyıla kadar çeşitli felsefi akımlar ekseninde şekillenen tasavvuf, bu tarihten sonra vahdet-i vücud düşüncesine dönüşür.

Bir süre sonraysa bir dünya görüşü halini alır. Önceleri belki notalarla seslendirilmiyorlardı ancak sadeliğini ve samimiyetini her zaman korumuş, ezgileriyle adeta sonsuzluğu kucaklayan ritimler olmayı sürdürmüştür. Tasavvuf musikisi ekibi öyle ezgiler barındırır ki dinleyenin ruhunun temizlendiğini hisseder.

İstanbul Tasavvuf Ekibi Ekibi Kiralama
İstanbul Tasavvuf Ekibi Ekibi Kiralama

Profesyonel Müzisyen Ekibi İlahi Dinletisi

Tasavvuf musikisi konusu itibariyle kötü huy ve davranışlardan vazgeçmek gerektiğini anlatır. Firmamız iftar programı, Ramazan etkinlikleri, İslami düğün ve İslami sünnet gibi organizasyonlarda tasavvuf musikisi ekibi gönülden seslendiren müzisyenlerle çalışmaktadır. Gönüllere dokunur bir etkinlik düzenlemek istediğinizde en iyi tercih tasavvuf musiki grubu ve ilahi sanatçılarıdır.

Tasavvuf Müziği Ekibi Kiralama
Tasavvuf Müziği Ekibi Kiralama

İstanbul’un En İyi ve Gönülden Tasavvuf Musikisi Programı

İslami organizasyonlarda yer verilen tasavvuf musikisi eserleri, ilahi ve semazen gösterileriyle birlikte profesyonel sanatçı ve müzisyenlerimizce sunulmaktadır.

Organizasyonda yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından müzisyenlerimiz sahnede eserleri seslendirir.

Tasavvuf Musikisi Ekibi Kiralama Fiyatları
Tasavvuf Musikisi Ekibi Kiralama Fiyatları

En Cazip Semazen Ekibi Kiralama 2.000 TL den Başlıyor.

İstanbul’un en iyi ve gönülden tasavvuf musikisi programı için firmamızın kaliteli ve profesyonel hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Minimum 4 kişilik tasavvuf musiki ekibi ney, bendir, def ve kanun gibi enstrümanlarla sahne almaktadır. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz.

İstanbul İlahi Grubu Kiralama Fiyatları
İstanbul İlahi Grubu Kiralama Fiyatları

İstanbul genelinde sizlere tasavvuf musiki ekibi ve ilahi grubu kiralama hizmetleri sağlamaktayız. Aynı zamanda semazen ekibi, mehter takımı ve animasyon ekibi gibi bir çok hizmeti de Nisa Organizasyon kalitesiyle bizden alabilirsiniz.