Mehter Takımı

Mehter Takımı

Mehter Takımı

Milli ve manevi duyguların ön planda olduğu organizasyonlarda yer alan Mehter Takımı bu nedenle Türk ordusunun en güçlü silahlarından biriydi.

Osmanlı Dönemi’nde askerlerimizin duygularını harekete geçiren, savaşın seyrine büyük katkıda bulunan Mehter Takımı organizasyonu kös, çevgen, davul, trompet, zil, zurna gibi çalgılarla ve Türk milletinin zaferlerini konu alan ezgileriyle günümüzde halen varlığını sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir.

İstanbul Mehteran

En Uygun Mehter Takımı Kiralama 10.000 TL den Başlıyor.

Nisa Organizasyon firmamız ordumuzun en kıymetli bando takımını aynı zamanda profesyonel ekibiyle davet, etkinlik ve şenliklerde yeniden canlandırmaktan gurur duyar. Organizasyonlarınızda yer vermek isterseniz firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik ve Organizasyonlar

Görkemli bir etkinlik düzenlemek istediğinizde uzman ekip kadromuzla İstanbul’da kiralama hizmeti veriyoruz. Dinlemek ve izlemekten büyük keyif aldığımız gösterileri düğün, sünnet töreni, gelin çıkarma, Ramazan etkinlikleri ve asker uğurlama kapsamında çeşitli organizasyonlarda yer verilmektedir.

İstanbul Mehter takımı Kiralama

Osmanlı Dönemi’nin bandosu günümüzde aynı görevi sürdürmese de halen aynı coşku ve heyecanla dinlenmektedir.

Bu heyecanı davetlilerinize yaşatmak aynı zamanda onlara keyifle izleyecekleri bir organizasyon düzenlemek için firmamızın profesyonel anlamda sergilenen Mehter organizasyonu kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Sünnet Düğün Organizasyon

Mehter Takımı Kiralama Organizasyonu

Mehter takımının en çok hayat bulduğu organizasyonların başında sünnet düğünü ve Ramazan etkinlikleri gelmektedir.

İş yeri açılışı söz konusu olduğunda da yine ziyaretçilerin  veya yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor. Bu amaçla Mehter Takımı’nın muazzam gösterisinden yararlanılmaktadır.

Her türlü organizasyonu şenlendirecek olan bu gösteriler için Nisa Organizasyon’un uzman ve tecrübeli ekibini tercih edebilirsiniz. Sorunsuz bir program sürdürmenin rahatlığını hissedeceksiniz.

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Programı Nasıl Yürütülür?

Mehter Takımı organizasyonu programı kapsamında gösterileni sergilemek için kendine özel yürüyüşüyle alana gelir kesinlikle bu yürüyüşte asla geri adım yoktur, daima ileri gidilir.

Besmele ve sağ ayakla başlanarak, her üç adımda bir sağa ve sola selam verilir. Bu selam Rahim Allah ve Kerim Allah manasına gelir. Marşlar eşliğinde enstrümanlarıyla alana yönelir. Davul, zil, trompet, nakkare ve zurna takımın olmazsa olmaz enstrümanlarıdır.

Teknede Organizasyon

Mehter Takımı Organizasyonu

Nisa Organizasyon Mehter Takımımız programa besmeleyle başlar ve yürüyüşün bittiği yerde çember oluşturur. Türk Halk ve Sanat Müziği başta olmak üzere çeşitli marşları dile getirir.

8-10 kişiden oluşan Mehter Takımı en anlamlı gösteriyi en doğru şekilde sergiler.

Mehteran Takımımız nota ve makam bilgisine sahip, profesyonellerden oluşmaktadır. Organizasyonu en iyi şekilde yürütmek için firmamızı tercih edebilirsiniz.  

İstanbul Mehteran Takımı Kiralama
İstanbul Mehteran Takımı Kiralama

İstanbul Mehter Takımı için bize ulaşınız. Uygun fiyatlara kiralama hizmeti hemen arayınız.